رابطه رژیم غذایی ناجور با افزایش خطر بروز سکته های مغزی

معاون آموزشی بیمارستان پورسینا با بیان اینکه پیروی از رژیم غذایی ناجور می تونه خطر بروز سکته مغزی رو زیاد کنه، گفت: سکته مغزی تا حدود زیادی قابل پیشگیری بوده و در صورت تشخیص سریع علائم، قابل درمانه.
دکتر مظفر حسینی نژاد، معاون مرکز آموزشی درمانی پورسینا اعلام کرد: بیشتر از نصف موارد سکته مغزی رو میشه با تغییر روش زندگی، آشنایی و کنترل عوامل خطر پیشگیری کرد.
ایشون با اشاره به اهمیت افزایش آگاهی همه مردم در مورد پیشگیری و درمان این مریضی، گفت: هنگام بروز سکته های ایسکمیک که لخته داخل عروق رو می پوشونه، مریض باید در کمتر از ۳ ساعت به نزدیک ترین مرکز درمانی منتقل شه تا با بهره مندی از بهترین درمان شناخته شده که تزریق داروی TPAه، نسبت به درمان و کاهش مشکلات سکته اقدام شه.
حسینی نژاد با بیان اینکه در بیشتر کشورای پیشرفته دنیا این نوع درمان انجام می شه، اضافه کرد: در گیلان یه تیم تخصصی استروک شامل کارشناسان مغز و اعصاب و بقیه تخصصای درمانی تحت نظر معاونت درمان استان در بیمارستان پورسینای رشت پیگیری و درمان این بیماران رو با این داروی تخصصی شروع کردن.
معاون بیمارستان پورسینای رشت با بیان اینکه در چند ماه گذشته تعدادی مریض سکته مغزی هم با این روش درمان شدن، گفت: کارکنان بخش مغز و اعصاب در این بیمارستان با این درمان آشنا هستن و تکنسین های اورژانس در گیلان با مراحل انتقال و درمان این بیماران آشنایی کافی دارن.
ایشون با تاکید بر اینکه سکته مغزی تا حدود زیادی قابل پیشگیری بوده و در صورت تشخیص سریع علائم، قابل درمانه، اضافه کرد: مرکز آموزشی درمانی پورسینا رشت مرکز اصلی تخصصی درمان بیماران سکته مغزی در استان گیلانه و بیشتر از ۱۵۰۰ مریض سکته مغزی تو یه سال گذشته در این بیمارستان بستری شدن.
حسینی نژاد گفت: عواملی که منتهی به افزایش آترواسکلروز (تصلب شرایین) می شن، خطر دچار شدن به مریضیای عروقی قلب و مغز رو زیاد می کنن که مهم ترین عوامل اون، سن بالا، فشار خون بالا، مصرف سیگار، دیابت، چاقی، مصرف الکل و نداشتن فعالیتای ورزشی و تغذیه نامناسبه.
ایشون با بیان اینکه پیروی از رژیم غذایی ناجور می تونه خطر بروز سکته مغزی رو زیاد کنه، تاکید کرد: مصرف بیشتر از اندازه چربی و کلسترول می تونه دلیل کلفت شدن رگای خونی شده و مصرف بیشتر از اندازه نمک موجب بروز مریضی فشار خون شه.

منبع :