یافته های تحقیقات جدید نشون میده، بیشتر زنائی که دچار حمله قلبی شدن، چند هفته قبل از عوارضی چون خستگی بیشتر از اندازه  و بی خوابی  در رنج بودن.

به گفته محققان، پزشکان بیشتر در تشخیص خیلی زود حمله قلبی  در زنان دچار اشتباه می شن، چون عوارضی که منتهی به حمله قلبی در زنان می شه با عوارضی که در مردان مشاهده می شه، مانند درد شدید در ناحیه سینه فرق داره.

محققان در تحقیق خود ۵۱۵ زن رو که قبلاً دچار حمله قلبی شده بودن، مورد بررسی قرار دادن.

 بیشتر زنائی که دچار حمله قلبی می شن، چند هفته قبل از عوارضی چون خستگی بیشتر از اندازه و بی خوابی در رنج هستن.

از جمله سئوالایی که از این زنان شد این بود که چه نوع عوارضی رو قبل از بروز حمله و درزمان حمله قلبی تجربه کردن.۹۵ درصد از اونا اعلام داشتن که چند هفته قبل از حمله قلبی، دچار عوارضی شدن که معمولا در اونا نبود و یا اگه وجود داشت، شدت و تکرار بیشتری به خود گرفت.

از جمله عادی ترین این مشکلات شامل خستگی بیشتر از اندازه (۷۱ درصد زنان ) و مشکل در روند خواب (۴۸ درصد زنان) بود. از جمله مشکلات دیگری که قبل از حمله قلبی دیده شده بود، شامل تنگی نفس، سوءهاضمه و دلشوره بود.

نکته باحال اینه که کمتر از یه سوم این گروه ۵۱۵ نفری، ناراحتی در ناحیه سینه رو گزارش دادن و بیشتر این افراد این ناراحتی رو به صورت فشار، درد یا گرفتگی در این ناحیه توصیف کردن.

به گفته محققان، زنان بیشتر این مشکلات رو ندیده می گیرن و اونو بخشی از روند پیر شدن می دونن و حتی پزشکان هم مشکلات مزبور رو جدی نمی گیرن.

به گفته محققان بروز یهویی این مشکلات در زنان، مخصوصا زنائی که دارای سابقه مریضی قند، فشارخون بالا  و بیماریای قلبی  هستن، اخطار دهنده حمله قلبی در آینده نزدیکه.

منبع : tebyan.net