مطالعه تکون دهنده ای در یکی از دانشگاههای آمریکا نشون داد که ریزش مو در قسمت بالای  سر در آقایون احتمال دچار شدن به حملات قلبی رو زیاد می کنه و هر چقدر ریزش بیشتر شه، این احتمال بیشتر می شه.

مقدار هورمون تستوسترون در خون مردانی که دچار طاسی سرمی شن، زیادتر از اندازه طبیعیه.

هورمون تستوسترون باعث افزایش فشار خون و تشکیل لخته خونی و هم کاهشHDL (کلسترول خوب) می شه ، در نتیجه خطر دچار شدن به حملات قلبی رو زیاد می کنه .

هورمون تستوسترون باعث طاسی سر نمی شه ولی در بدن تبدیل به دی هیدروتستوسترون می شه که این هورمون می تونه باعث ریزش مو شه .

ممکنه تحقیقات آینده نشون بده که دارویProscar که از طاسی سر پشگیری می کنه، می توانداز حملات قلبی هم پیشگیری کنه . پزشکان دارویPropecia رو واسه درمان طاسی سر تجویز می کنن که این دارو جلوی عمل دی هیدروتستوسترون رو میگیره .

دی هیدروتستوسترون باعث رشد سلولای عضلانی صاف می شه که سرخرگا رو می بندن. ممکنه تحقیقات درآینده اثرPropecia رو در جلوگیری از حملات قلبی ثابت کنه .

این مطالعه باعث شد تحقیقاتی در مورد داروهایی که واسه درمان طاسی سر استفاده می شن ، انجام شه تا معلوم شه این داروها می تونن باعث پیشگیری از حملات قلبی شن ؟

البته مطلب فوق، مطالعه ایه که در کشور آمریکا انجام شده و صد در صد تایید شده نیس و تحقیقات دیگه در این مورد ادامه داره. پس اگه شما دچار ریزش مو هستین، با خوندن این مطلب فکر نکنین که حتماً به حمله قلبی دچار میشین.

قصد ما اطلاع رسانی به شماس و تلاش می کنیم تا جایی که امکان داره جدید ترین خبرهای علمی رو از سایتای علمی دنیا به دست آورده و ترجمه اونو خدمت شما ارائه بدیم تا از تحقیقات و پیشرفتای علمی در مورد پزشکی یا تغذیه ای باخبر باشین. ولی بعضی از این موارد صد در صد اثبات شده نیس و ممکنه به عنوان یه تحقیق اولیه انجام شده باشه.  

مترجم: کارشناس تغذیه تبیان

منبع : tebyan.net