یافته های یه تحقیق نوین نشون میده کم شدن اندازه مصرف نمک می تونه تا یه سوم احتمال دچار شدن به سردرد رو کم کنه.

رابطه باحال مصرف نمک و سردرد ! / www.7ganj.ir

در این بررسی مشخص شد آدمایی که اندازه نمک مصرفی خود رو به سه گرم در روز کاهش میدن، کمتر سردرد می گیرن. کارشناسان فکر می کنن کم شدن اندازه مصرف نمک احتمال دچار شدن به سردرد رو پایین می آورد چون به تنظیم فشارخون و فشار نبض (اختلاف بین فشار سیستولیک و دیاستولیک) کمک می کنه. این تاثیر حتی در افراد سالم که فشارخون بالا ندارن هم دیده می شه.

در این بررسی از ۴۰۰ نفر درخواست شد به صورت اتفاقی از دو نوع رژیم یکی با اندازه چربی پایین و شامل میوه ها، سبزیجات و اجناس لبنی کم چرب و دیگری رژیم غذایی غربی استفاده کنن. هم اینکه از اونا درخواست شد واسه یه دوره مشخص ۹ گرم نمک در طول روز مصرف کنن بعد این اندازه به شش گرم و در آخر به سه گرم در روز کم شد.

هم اینکه در پرسشنامه هایی در مورد مشکلات جانبی مثل سردرد، نفخ معده، خشکی دهن، تشنگی زیادتر از اندازه، خستگی، سردردهای ناچیز و حالت تهوع سوالاتی ازاین افراد پرسیده شد. کارشناسان این مطالعه دیدن کم شدن اندازه نمک مصرفی از ۹ گرم به سه گرم در روز اندازه دچار شدن به سردرد رو تا ۳۱ درصد پایین می آورد.

به نقل از روزنامه دیلی میل، به گفته کارشناسان به خاطر همین به افراد پیشنهاد می شه به خاطر اینکه کمتر دچار سردرد شن اندازه نمک مصرفی روزانه رو کم کنن.

جمع آوری: گروه ۷ گنج

www.7ganj.ir

.

منبع : ۷ganj.org