: رابطه تومورهای دهن و حلق با مصرف دخانیات

: مواد غذایی و مایعات، کاهش زیاد یه توده در تورم غدد لنفاوی است. یکی از علائم  گلودرد مداومه. این می تونه در نتیجه زخم در دهن و یا باشه تشخیص زودتر از موعد معمولی و درمان عوامل کلیدی واسه زنده موندن هر

تومورهای دهن و حلق

مهدی خواجوی رئیس انجمن گوش و حلق و بینی گفت: بدیش اینه امروزه به دلیل افزایش آلودگیای محیطی، غذایی، مصرف دخانیات و مصرف مشروبات الکی گسترش این نوع از تومورها در کشور سیر صعودی داشته.

ایشون  ضمن تاکید بر مراجعه خیلی زود به دکتر در صورت مشاهده نشونه هایی مانند زخم یا توده در ناحیه دهن، خونریزی مشکوک در ناحیه دهن و حلق،مشکل درتکلم،بلع و جویدن ؛بیان داشت: در صورت تشخیص به موقع این نوع تومورها خوب قابل درمان بوده وگرنه با پیشرفت این مریضی، تومور حالت بدخیم و کشنده یافته و درمان اون سخت تر می شه.

رئیس دومین جلسه تومورهای سر و گردن در مورد درمان این تومورها، اعلام کرد: جراحی به عنوان اولین اقدام پس از تشخیص مهم بوده و پس از اون واسه بهبودی کامل، در مراحل بعدی ،مریض مورد رادیوتراپی و شیمی درمانی قرار میگیره.

ایشون گفت : افراد سن بالا و افراد مصرف کننده مواد دخانی و سیگار در برابر دچار شدن به تومورهای چاله دهن و حلق بوده و پس دوری از مصرف دخانیات و دوری از دود به وجود اومده به وسیله اون نقش مهمی در کاهش احتمال بروز این مریضی داره.

خواجوی در آخر ضمن اعلام رضایت از پیشرف جراحیا و روشای درمانی کشورمون در رشته های گوش، حلق و بینی، سر و گردن، آنکولوژی و رادیوتراپی همگام با پیشرفتای روز دنیا، خاطر نشون کرد: بدیش اینه نماد و خودنمایی این پیشرفت در جامعه الان کمرنگ بوده که امیده با همت همکاران و برگزاری اینجور کنفرانسایی در جهت ارائه هرچه بهتر خدمات درمانی به بیماران حرکت کنیم.

http://www.niksalehi.com

منبع :